Select Page

Nordic Design

, ,

Logi no Latvijas – Skandināvijas tirgum

Plastmasas un alumīnija logus un durvis kā arī veic to uzstādīšanu. Pēdējos gados logu ražotāji nopietni vērš skatienu Skandināvijas virzienā. Saluds šai laikā ir īstenojis vairākus objektus Norvēģijā. Viens no tiem – ziemas dārzs aiz polāra loka. Skandināvijas tirgum tiek piedāvāti īpaši, Skandināvijai raksturīgi logi, kas veras uz āru. Jautāts, kāpēc Skandināvijā ir pieprasijums tieši pēc šāda tipa logiem, Saluds pārstavis Olegs Daņilovs atbild, ka pie viņiem, Norvēģijā tādas ir tradīcijas. 90 procenti norvēğu izvēlas logus, kas veras uz āru.

Skandināvijas tirgum domātie logi tiek izgatavoti no vācu REHAU profilu sistēmām. No REHAU PVH profilu sistēmäm iespējams izgatavot gandrīz jebkuras formas un konfigurācijas logus: taisnstūra, daudzstūru, apaļus, arkveida vienlaicīgi ar augstu siltuma un skaņas izolāciju.

REHAU profilu saime NORDIC DESIGN PLUS tiek izgatavota no kompozītu materiāla. Daudzos gadījumos šajos logos var iztikt bez ierasta tērauda armējuma. Šādu logu priekšrocība ir tā, ka tie labāk saglabā siltumu un vienlaikus nezaudē citas augsti vērtētas logu īpašības – stabilitāti, pretielaušanas drošību, noturību vējā un hermētiskumu lietū. Šo profilu izejmateriāls ir RAU-FIPRO – ar stikla šķiedru armēts PVC (polivinilhlorīds). NORDIC DESIGN PLUS profila forma un funkcionalitāte ir radīta īpaši Skandināvijas tirgum, ņemot vēra būvniecības tradīcijas un dizaina prasības.

Kopumā Saluds piedāvā Skandināvijas tirgum logus ar pieciem dažādiem atvēršanās veidiem, tiem visiem kopīga pazīme – logi atveras uz āru.

Logi tiek aprīkoti ar norvēğu firmas Spilka furnitūru. Standarta variantā logos tiek uzstādītas Latvija ražotas Glaskon stikla paketes ar selektīvo pārklājumu. Iespējams izvēlēties arī dažādus dekoratīvos un speciālos drošības stiklu veidus. Logus iespējams iegādāties ne tikai tradicionālajā baltajā krāsā. REHAU piedāvā dažādus risinājumus profilu dizainam – vairāk kā 250 dazādas nokrāsas faktūras un virsmas struktūras. Tomēr skandināvi arī šajā zinā ir konservatīvi un pārsvarā izvēlas logus baltā krāsā.

Pēdējos gados ir gūta laba pieredze un nodibināti stabili kontakti ar partneriem Skandinavijā. Tas ļauj atri un vienkārši saprast Skandināvijas pasūtītāju vēlmes logu un citu stikloto konstrukciju jomā. Vai tie vienkārši logi sociālajām mājam, jeb smalki un tehniski sarežģīti ziemas dārzi – SALUDS tos izgatavos un piegādās, uzstadīs kaut pašā Norvēģijas tālākajā ziemeļu punktā.

Skills

Posted on

July 17, 2022